Odpowiedzialni: Mateusz Weisbrodt, Ks. Wojciech Koladyński

e-mail: mmweisbrodt@gmail.com
tel. 604476478

W dniu 8 listopada podczas spotkania zespołu ds. formacji animatorów, które odbywało się pod czujnym okiem Moderatora Diecezjalnego Ks. Wojciecha Koladyńskiego i po wspólnym rozważaniu Słowa Bożego została zawiązana Diecezjalna Diakonia Formacji Diakonii (DDFD), za którą odpowiedzialność głosami większości zgromadzadzonych została powierzona Mateuszowi Weisbrodtowi.

Naszą radość z założenia tego dzieła dzieli także Moderator Centralnej Diakonii Formacji Diakonii Ks. Ryszard Piętka, który błogosławi i życzy owocnej posługi.

Teraz pojawia się pytanie czym właściwie jest DDFD?

Jest to grupa animatorów, którzy w Ruchu odnaleźli swoje miejsce właśnie w służbie (diakonii) młodym ludziom, którzy pragną zostać animatorami, a także tym którzy już tę posługę pełnią. Właśnie Ci ludzie pragną aby w ramach swojej obecności w diakonii lepiej poznawać Ruch i swoje doświadczenie przekazywać innym.

Dlatego jeśli ważna jest dla Ciebie formacja animatorów, a ukończyłeś już formację podstawową to zapraszamy na kolejne spotkanie DDFD.

Spotkania odbywają się w II poniedziałki miesiąca o 19:30 w domu parafialnym przy parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej na Wzgórzy Hetmański, ul. Orawska 3 Szczecin