moderator diecezjalny Ruchu Światło – Życie: ksiądz Wojciech Koladyński

 

moderator diecezjalny Domowego Kościoła: ksiądz Piotr Listwoń

 

para diecezjalna: Anna i Hubert Kowalewscy

 

ehuberci@wp.pl

tel. 609 130 688, 609 320 123

„…, że nam użyczy tego,
iż z mocy nieprzyjaciół wyrwani bez lęku służyć Mu będziemy
w pobożności i sprawiedliwości przed Nim
po wszystkie dni nasze.”/Łk 1,73b-75/

 

9 września 2018r., w Częstochowie podczas uroczystej mszy św. z udziałem delegata d.s. Ruchu Światło – Życie ks. Arcybiskupa Krzysztofa Włodarczyka, moderatora generalnego Ruchu Światło – Życie ks. Marka Sędka, moderatorów diecezjalnych, pary krajowej Domowego Kościoła, par filialnych i diecezjalnych z całej Polski, przyjęliśmy posługę pary diecezjalnej. Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu, że w posłudze tej będzie nam towarzyszył ks. Piotr Listwoń jako moderator diecezjalny DK. Dziękujemy Wam za modlitwę w naszej intencji i za to, że już na początku tej posługi otrzymujemy od Was wsparcie i życzliwość. Jesteście gotowi do pomocy i mówicie nam o tym. Chcemy Wam powiedzieć: Dobrze, że jesteście!!!
Kilka słów o nas. Jesteśmy małżeństwem od 22 lat. Mamy troje dzieci. W Ruchu Światło – Życie formowaliśmy się we wspólnotach młodzieżowych od 1987r., przeżyliśmy formację podstawową, posługiwaliśmy jako animatorzy i po zawarciu związku małżeńskiego rozpoczęliśmy naszą drogę do świętości w Domowym Kościele. Jest naszą wielką radością to, że nasze dzieci także poznają charyzmat Ruchu, jeżdżą na rekolekcje i podejmują formację. Pan Bóg wciąż odkrywa przed nami swój plan, stawia zadania w domu, w naszej codzienności – wobec siebie, naszych dzieci, najbliższych, w Kościele – we wspólnocie kręgu, w parafii, wobec Domowego Kościoła w diecezji. Daje nam takie światło, że radości z tego, że jest naszym Panem i Zbawicielem, że bycie i działanie z Nim daje owoce miłości, że służba innym przynosi pokój serca, nie możemy pozostawiać dla siebie, dlatego dzielimy się nią z Wami! Przez lata w Domowym Kościele posługiwaliśmy w różny sposób: byliśmy parą animatorską kręgu, parą rejonową, parą odpowiedzialną za diakonię rekolekcyjną, parą animatorską na rekolekcjach i moderatorską, pilotowaliśmy krąg. Posługom tym zawsze towarzyszył jakiś trud, często wyrzeczenia, ale Bóg działa w swojej wspólnocie – daje siły i ludzi gotowych do pomocy! Z takim przekonaniem zaczynamy naszą posługę pary diecezjalnej i polecamy Panu Bogu wszystkich członków Domowego Kościoła:
– małżeństwa, które już podejmują posługi i tych, którzy jeszcze dojrzewają, uczą się, formują,
– małżeństwa, które od razu mówią Panu Bogu „tak” i tych, którzy potrzebują więcej czasu – cieszymy się z Was wszystkich!,
– małżeństwa, które mogą posługiwać we wspólnocie i tych, którzy posługują wobec starszych, chorych rodziców, dzieci – jesteście dla nas wielkim świadectwem i darem!,
– małżeństwa młode i w sile wieku, oraz te, którym sił i zdrowia już brakuje – jesteście naszym skarbem, jesteście nam potrzebni!
Pan Bóg zechciał nas w tym Ruchu i przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego daje nam co dzień odkrywać i poznawać charyzmat Ruchu Światło – Życie. Przemienia nasze serca, widzimy to najlepiej, kiedy sięgamy pamięcią wstecz.
Uwielbiamy Go w Jego dziełach – widzimy, że są dobre! Pragniemy Mu służyć!
Sługo Boży księże Franciszku Blachnicki: Wstawiaj się za nami!

para diecezjalna Domowego Kościoła – Ania i Hubert Kowalewscy

 

 

redakcja: Dorota i Roman Frejusz  romanfrejusz@gmail.com
administrator serwisu: Oleś  oles@ols-soft.szczecin.pl