Kolejna parafia rozpoczyna spotkania oazowe. Jak Szczecin długi i szeroki, zapraszamy młodzież z 7 i 8 klasy do ruszenia na przygodę z Bogiem i Ruchem Światło-Życie. Spotkania poprowadzi animatorka Alicja Porazik


 
 

Udało się! Oaza Modlitwy Szkoły Animatora to było nasze marzenie od dawna – i wdzięczni jesteśmy Panu Bogu, że dał nam ten czas. Na weekendowym skupieniu (22-24 października) w gościnnych progach domu parafialnego w Golenicach (dziękujemy ks. Tomaszowi Ceniuchowi za podjęcie nas!) kilkoro animatorów wraz z ks. Wojciechem Koladyńskim przeżywała OMSA.
Czas był intensywny – wypełniony po brzegi modlitwą, spotkaniami, prostym i potrzebnym byciem razem. Głównym tematem spotkań i konferencji było odkrywanie bycia posłanym – pięknie splotło się to z rozpoczęciem tygodnia misyjnego.
Wyprawa otwartych oczu, wspólna Eucharystia i czas wyznaczany przez brewiarz. Niemal każda wolna chwila wypełniona rozmowami, grami, gotowaniem i sprzątaniem – wszystko z ogromnej tęsknoty za dłuższym pobyciem wspólnie, bez codziennego pośpiechu. Ala, jedna z uczestniczek, wspomina: „OMSA to krótki i intensywny czas dający siłę do pracy nad sobą jako animatorem, czas budowania wspólnoty animatorów, poznawania kim jest i jaki powinien być animator, mimo zmęczenia fizycznego czas odpoczynku i regeneracji. Czas modlitwy, rozmów i dobrej zabawy”.
Dziękujemy za modlitwę wszystkim wspierającym! Wierzymy, że ten czas przyniesie piękne owoce!


 
 

Każda grupa ma swojego animatora… ale kto jest animatorem animatorów?
Jedna z odpowiedzi to Diakonia Formacji Diakonii.
Diakonia ta troszczy się o formację przyszłych animatorów i posługujących, by wszyscy Ci, którzy dają, sami mieli, skąd brać.
Po dobrych kilku latach nieformalnej działalności DFD zaprasza na pierwsze spotkanie, podczas którego odbędą się także wybory na odpowiedzialnego Diakonii.
Jeśli jesteś po III st. ONŻ i zależy Ci na formacji animatorów – to miejsce jest dla Ciebie. Przyjdź na spotkanie na Wzgórze Hetmańskie 8 XI na godz. 19.00