para rejonowa: Agnieszka i Krzysztof Rostkowscy

akrostkowscy@poczta.fm

tel. 503737454, 503175285
 
moderator: ks. Piotr Bieniek SAC

Rejon Śródmieście obejmuje Centrum Szczecina. Kręgi Domowego Kościoła działają przy następujących parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa ( Ks. Chrystusowcy), Św. Jana Ewangelisty (Ks. Pallotyni), Św. Dominika ( Ojcowie Dominikanie), Św. Andrzeja Boboli ( Ojcowie Jezuici), Św. Rodziny i Św. Jakuba.
Obecnie w 14 kręgach formują się 63 małżeństwa. Najliczniejszą grupę stanowią małżeństwa skupione przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Duchowym wsparciem i posługą wspiera nas 12 kapłanów.
Rejon jest stosunkowo młody , dotychczas posługę pary odpowiedzialnej za rejon pełniły cztery małżeństwa: Wiesia i Jarek Mostek, Alina i Radek Rusinek, Ania i Darek Roman oraz Karolina i Hubert Kaczmarek. Obecnie od 2018 roku posługę pary rejonowej pełnią Agnieszka i Krzysztof Rostkowscy a duchową radą wspiera ich ks. Piotr Bieniek SAC ( Pallotyn).
Trochę o nas – obecnej parze rejonowej:
Sakramentu Małżeństwa, dzięki wielkiej łasce Pana Boga udzieliliśmy sobie 05 czerwca 1999 roku u stóp Pani Fatimskiej na Osiedlu Słonecznym. Jesteśmy rodzicami dwóch synów dorosłego Mateusza i nastoletniego Błażeja. Należymy do parafii Św. Jana Ewangelisty w Szczecinie ( ks. Pallotyni – piękny gotycki kościół nad Odrą ). W 2006 roku zostaliśmy zaproszeni przez ówczesnego proboszcza ks. Marka Borowskiego SAC do jednej z największych tajemnic naszego życia – odkrywania Bożego zamysłu względem naszego małżeństwa i rodziny w coraz bardziej dynamicznym Domowym Kościele. I tak trwamy do dziś z coraz większym apetytem na jutro…. Rodzinna gałąź Ruchu Światło Życie ( DK) wzmacnia w nas świadomość dotyczącą wielkiej godności małżeństwa i rodziny, które są w centrum troski i nauczania Kościoła Powszechnego.
W codziennym życiu nie raz i nie dwa dopada nas zmęczenie, zniechęcenie i trudności, ale wciąż dzięki pomocy i łasce Jezusa i Maryi staramy się podnosić, iść do przodu, pokonywać własne słabości i iść do innych ludzi z nadzieją i światłem Ewangelii. Pragniemy kierować się myślą Ks. Franciszka Blachnickiego: „Nie marnujmy danych nam szans do tego, żeby uczcić Boga przez większą miłość i starajmy się – bo to od nas tylko zależy – aby wszelkie zło przemieniło się w dobro.”

Wydarzenia w Rejonie:

Rozpoczęcie roku formacyjnego 2019/2020

Różaniec za zmarłych – 3.11.2019

Wielkopostny Dzień Wspólnoty