Centralna Oaza Matka 3-6.06.2022

W dniach 3 – 6 czerwca w Krościenku nad Dunajcem, kolebce Ruchu Światło – Życie, odbyła się po raz kolejny Centralna Oaza Matka (COM).

COM jest czasem modlitwy o dary Ducha Świętego na rozpoczynające się wkrótce rekolekcje oazowe, aby zarówno posługujący jak i przeżywający swoje rekolekcje formacyjne potrafili otworzyć się na tchnienie Ducha, jest czasem jedności wszystkich gałęzi Ruchu Światło – Życie, czasem budowania relacji w naszych małych wspólnotach.

Skromna reprezentacja naszej archidiecezji, także powierzała Panu Bogu wszystkich członków naszej wspólnoty i prosiła o Ducha Odwagi, Ducha Odpowiedzialności, Ducha Miłości braterskiej, abyśmy potrafili przezwyciężać nasze niechęci, nasze uprzedzenia do podejmowania posług i otwierali się na Bliźniego.

Zachęcamy do przeczytania trzech świadectw z tego wydarzenia.

Fotorelacja

Świadectwo Kasi Kaczor

Wyjazd na COM był dla mnie czasem bardzo niezwykłym, odkrywaniem Pana Boga we wspólnocie Ruchu i poznaniem głębszego wymiaru posługi we wspólnocie. Przyjmując krzyż animatorski, który jest zewnętrznym znakiem błogosławieństwa Kościoła do posługi, na nowo odkryłam swoje zadanie w Kościele, które otrzymałam od Pana Boga. Był to także czas spotkania z Bogiem i doświadczania Jego łaski oraz działania we wspólnocie, a także umocnienia na dalszą drogę posługi jako animatorka w Ruchu Światło-Życie.

Świadectwo Marty Weisbrodt

Każdy COM ma w sobie coś innego. Choć to już moja trzecia uroczystość Zesłania Ducha Świętego spędzona w Centrum Ruchu Światło-Życie, to co roku ukazuje inne oblicze Ducha Świętego. Tym razem zobaczyłam jak istotne w życiu chrześcijanina jest odkrycie Jego obecności tu i teraz. Nie mamy czekać i tylko wołać „Przyjdź Duchu Święty”, ale zobaczyć, że On jest i działa. Działa we wspólnocie, w której mogłam posługiwać jako wolontariusz. Wydawanie obiadu zawsze wiąże się z rozmowami z ludźmi z różnych diecezji, którzy chcą być i służyć innym. To co dla mnie jest budujące każdego roku to obserwowanie wzrostu tych, których formowałam – stają się animatorami, a w kolejnych latach odpowiedzialnymi za wspólnoty a nawet diakonie. Bóg jest i działa!

Świadectwo Ks. Wojciecha Koladyńskiego

Jak bardzo czekałem na ten COM!
Przebierałem nogami, by znów móc zatrzymać się w tym wyjątkowym doświadczeniu wspólnoty podczas Oazy Matki.
Wszak dobrze wraca się w to miejsce, gdzie każda z dróg jest Drogą Nowego Człowieka.
Czas intensywny, pełen radości i łapania nadziei.
Czas zawierzania w modlitwie wakacyjnych rekolekcji i przekonywania się, że naprawdę się udadzą!
Tych kilkadziesiąt godzin spędzonych w Krościenku bardzo było dla mnie ważne i radosne – tym bardziej, że błogosławieństwo przyjmowała kolejna animatorka z naszej archidiecezji! Chwała Panu.
Tak, COM to czas, który znów przekonuje, że bardzo kocham drogę Światła-Życia.

Ks. Wojciech Koladyński