Świadectwo Joanny i Krzysztofa

Dnia 9 września 2023r. uczestniczyliśmy z naszymi dziećmi w obchodach jubileuszu 50-lecia Kościoła Domowego na Jasnej Górze w Częstochowie. Było to dla nas wielkie wydarzenie.

Gdy dowiedzieliśmy się, że będzie organizowany wspólny wyjazd na spotkanie autokarem to szybko się zapisaliśmy z myślą aby naszym najmłodszym dzieciom pokazać siłę wspólnoty i oczywiście Jasną Górę.

W Kościele Domowym jesteśmy od 9 lat, ale ostatni raz na Jasnej Górze u kochanej Matki Bożej byliśmy 30 lat temu. Ten rok jest dla nas małżonków szczególny ponieważ w sierpniu obchodziliśmy 25. rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Postanowiliśmy na Jasnej Górze podziękować Matce Bożej za wszelkie łaski, za nasze małżeństwo, za dzieci którymi nas obdarował, za powołanie nas do wspólnoty Domowego Kościoła. Jesteśmy przekonani, że to właśnie ta wspólnota, jej zasady i chociażby zobowiązania zbliżają nas do Pana Boga jako małżonków, jako rodzinę. Spotkania w kręgu wzmacniają małżonków wspierających się wzajemnie w codziennych troskach. Obserwujemy obecnie kryzys w wielu rodzinach, dlatego serce się radowało gdy zobaczyliśmy tyle szczęśliwych małżeństw z całej Polski, które przybyły do stóp Matki Bożej Jasnogórskiej, aby podziękować za 50 lat. Cieszy nas również to, że takich rodzin jest więcej, ale z różnych przyczyn nie mogli przybyć do Częstochowy.

Dziękujemy Panu Bogu za sługę bożego ks. Franciszka Blachnickiego i za Jego charyzmat.

Dziękujemy również za to, że właśnie w tym czasie byliśmy najbliżej Matki Bożej, bo czuliśmy opiekę w chwili, w której otrzymaliśmy dużo smutnych wiadomości, że mogliśmy nasze troski zostawić u Jej stóp. Daje nam to spokój serca i szczęście.

Nasze dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu i koniecznie chcemy tam wrócić, ale już nie za 30 ani 50 lat.

Joanna i Krzysztof z Barlinka