ADW 2021 – relacja Helenki i Adama

W gościnnych progach u Świętego Józefa

Adwentowy Dzień Wspólnoty 2021 r. przeżywaliśmy w Sanktuarium Świętego Józefa na Pomorzanach.

Dawno nas tu nie było, ale z uwagi na wyniesienie jednego z kościołów w naszym rejonie do rangi Sanktuarium (co miało miejsce 7 października 2021 r.), pragnieniem naszego serca było, abyśmy pierwszy dzień wspólnoty po tym wydarzeniu, jako wspólnota, przeżywali w Sanktuarium Świętego Józefa. Dzięki otwartości księdza prałata Ireneusza Sokalskiego było to możliwe.

Nasz Adwentowy Dzień Wspólnoty, który przeżywaliśmy w gronie małżeństw z Rejonu Gumieńce-Pomorzany oraz młodzieży formującej się w Ruchu Światło-Życie, rozpoczęliśmy o godz. 15:00.

Po modlitwie gospodarz miejsca, ks. Ireneusz, wprowadził nas w klimat miejsca, opowiadając krótko historię wyniesienia kościoła pw. Świętego Józefa do Ranki Sanktuarium.

Do wygłoszenia katechezy w temacie „PRAWDA” zaprosiliśmy księdza Łukasza Śniadego, z parafii Przemienienia Pańskiego. Ksiądz Łukasz, jak zawsze, katechezę wygłosił z wielką mocą, zwracając uwagę wszystkich na te różne prawdy wypływające z dzisiejszych czasów oraz tą jedyną PRAWDĘ, do odnajdywania której jesteśmy wzywani każdego dnia.

W czasie namiotu spotkania, przed Najświętszym Sakramentem, pochyliliśmy się nad słowami Maryi wielbiącymi Boga.

Z uwagi na miejsce naszego spotkania Msza Święta, którą sprawowali ksiądz Ireneusz oraz ksiądz Łukasz, była o Świętym Józefie. I znowu wsłuchiwaliśmy się w PRAWDĘ o roli Świętego Józefa w życiu Jezusa Chrystusa, Najświętszej Maryi Panny, a także w dzisiejszym życiu każdego z nas, szczególnie mężczyzn.

Przez cały czas towarzyszyła nam muzyka i śpiew animowany przez Monikę i Adama z Polic wspomaganych przez wspaniałą młodzież. Kochani – jesteśmy Wam bardzo wdzięczni za Waszą posługę.

Wracając do domów, na wzór Maryi, dziękowaliśmy że dane nam było przeżyć czas Adwentowego Dnia Wspólnoty i za to czego mogliśmy dotknąć w tym świętym miejscu.

Helenka i Adam Borowscy

PS. Niestety zdjęciami z naszego spotkania nie możemy się podzielić. Z przyczyn technicznych uległy zniszczeniu. Tak nie raz jest z techniką – nieraz zawodzi.