ADW 2021 Świadectwo Dagmary i Mariusza

Dzięki łasce Pana Boga,  w dniu 11.12.2021 roku,  mogliśmy przeżyć Adwentowy Dzień Wspólnoty rejonu Stargard.

Mieliśmy dużo wątpliwości czy w dobie pandemii wybrać się na dzień wspólnoty. Przyznaję, że lęk trochę wkradł się w nasze serca i myśli.

Będąc już na miejscu poczuliśmy pokój, czuliśmy, że Bóg sam nas tu zaprosił.

Wysłuchaliśmy pięknej konferencji wygłoszonej przez ks. Jacka Szunejko o naszej kochanej mamusi Maryi.

W trakcie słuchania konferencji, zdaliśmy sobie sprawę, jak bardzo Maryja zaskakuje swoją postawą wobec Boga.

„Maryja- oblubienica słowa – Ta, która poznaje słowo i żyje słowem, jest Mu posłuszna i podporządkowała Mu całe swoje życie’’. Pomyśleliśmy, jak my, jako małżonkowie możemy Ją naśladować, uczyć się od Niej słuchania i rozważania Słowa Bożego. Jak to słowo może zmienić  nasze życie, małżeństwo? Jak zadbać o to by żyć na co dzień Słowem Bożym i naśladować Maryję? Wierzymy, że z pomocą przychodzi nam sama Maryja, która sprawia, że Słowo Boże będzie w  nas żywe i skuteczne ,będzie w nas pracowało. Po konferencji adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, który przez swoje słowo wlewał do naszych serc pokój, i radość ze spotkania z Nim. Eucharystia była naszym dziękczynieniem Bogu za ten Błogosławiony czas, przeżycia dnia adwentowego z małżeństwami Domowego Kościoła. Ukończeniem tego wspólnego dnia była agapa. Mogliśmy wspólnie posilić się ciepłym posiłkiem, dobrym ciastem ,napić się dobrej kawy. Panowała miła, radosna atmosfera. Dzieliliśmy się swoimi spostrzeżeniami z konferencji. Niesamowite jak każdego z osobna Pan Bóg prowadzi i wskazuje co dla jego małżeństwa jest najlepsze.

Dziękujemy Panu Bogu za ten błogosławiony czas i prosimy Maryję, aby wypraszała nam potrzebne  łaski, by nasze serca były gotowe na Narodzenie Pana Jezusa.

Najmilsza matko , dziękuję Ci za Twoje ,,tak” – ono przyniosło ludziom Zbawiciela Świata.

 

Dagmara i Mariusz