ADW 2021 Relacja Grażyny i Marka

Adwentowy Dzień Wspólnoty rejonu Stargard dane nam było przeżyć w Stargardzie w parafii Chrystusa Króla Wszechświata. Na spotkanie przybyliśmy z wielu stron naszego rejonu: Gryfic, Goleniowa, Pyrzyc i Stargardu.

Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą Anioł Pański, którą poprowadził ks. Piotr moderator naszego rejonu.

Tematem tegorocznego dnia wspólnoty był temat prawdy podjęty w kontekście słowa Bożego z pierwszego członu tegorocznego hasła Prawda-Krzyż-Wyzwolenie. W temat Dnia podczas wygłoszonej konferencji wprowadził nas ks. Jacek Szunejko nasz gość. W konferencji poświęconej Maryi –Oblubienicy Słowa usłyszeliśmy wiele rad w jaki sposób za przykładem Maryi poznawać Słowo, żyć nim, być Mu posłusznym i podporządkowywać Mu swoje życie.

Osobiste spotkanie z naszym Panem podczas „ namiotu spotkania”, spotkania w grupach, wspólna eucharystia były dopełnieniem rozważań, wielką radością przeżywanego dnia, które napełniły nas wiarą, nadzieją i miłością.

W spotkaniu ku naszej radości uczestniczył Ks. Adam moderator kręgu przy parafii Miłosierdzia Bożego w Stargardzie. Dzień Wspólnoty zakończyliśmy wspólną agapą, podczas której mogliśmy jeszcze przez chwilę radować się ze wspólnego spotkania.

Dziękujemy Panu Bogu za dar Wspólnoty.

” Nasz Bóg jest wielki, nasz Bóg jest silny
Boże nikt inny nie równa się z Tobą
Nasz Bóg uzdrawia jest wszechmogący
Nasz Bóg, Nasz Bóg”

Grażyna i Marek