ADW 2021 Świadectwo Krzysztofa

Adwentowy dzień skupienia rejonu Pogodno przeżywaliśmy w tym roku w kościele pw. Św. Krzyża. Zaczęliśmy od adoracji Najświętszego Sakramentu i Namiotu Spotkania, a zakończyliśmy Mszą Św. sprawowaną przez księdza Roberta Brzozowskiego. Mimo dotkliwego chłodu w dużym kościele, sekcja muzyczna spisała się na medal, a palce Marcina Jędrzejewskiego ochoczo wygrywały pieśni okresu Adwentu.

Podczas homilii ksiądz Robert dał nam dużo do przemyślenia zagłębiając się w temat stanięcia w prawdzie. Wbrew powszechnej opinii, że stanięcie w prawdzie oznacza przyznanie się do swoich słabości, sama ich świadomość wcale nie musi nas przybliżać do Boga. Łatwo popaść w akceptację takiej sytuacji, „poklepać się po ramieniu” i stwierdzić, że wszystko jest w porządku. Autentyczne stanięcie w prawdzie idzie dalej i dąży do odkrywania dziedzin, o których jeszcze nie wiemy, że kuleją. Aby stanąć w prawdzie, trzeba trwać na modlitwie, szczerze przeżywać sakrament pojednania, zagłębiać się w Słowo Boże oraz nieprzerwanie odnosić je do swojego życia.

Człowieka żyjącego w prawdzie można poznać po jego postawie. Taki człowiek nie musi udowadniać swojej racji. Jego opinia nie musi być na wierzchu. Jednocześnie jego serce i myśli nie są zmienne jak wiatr. Taka postawa będzie pociągać innych, bez narzucania im własnego zdania. Takiego stanięcia w prawdzie pragniemy w przeżywanym okresie Adwentu.

Krzysztof Żygis