Będziemy bardziej wolni…

W dniach 7-11.08.2019r. uczestniczyliśmy w rekolekcjach ORAR II stopnia w Mrzeżynie. Był to dla nas ważny czas, ponieważ utwierdziliśmy się w decyzji wstąpienia do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka jako kandydaci. Pierwszy raz zostaliśmy zaproszeni do Krucjaty 5 lat temu, jednak dopiero teraz dojrzeliśmy do tej decyzji. Jest ona związana z problemem alkoholowym wśród bliskich nam osób, który nasilił się w ostatnim czasie. Jesteśmy ludźmi, dla których rezygnacja z alkoholu nie jest prostą sprawą. Chcemy, by nasze małżeństwo przynosiło bardziej obfite owoce dzięki temu, że będziemy bardziej wolni.
Dzięki fantastycznej organizacji czasu przez parę animatorską i zaangażowaniu diakonii wychowawczej – mimo, że było z nami troje przedszkolaków – mogliśmy w pełni uczestniczyć w namiocie spotkania i adoracji Najświętszego Sakramentu. Na co dzień trudno jest nam wygospodarować taki czas, dlatego bardzo to doceniamy i dziękujemy.
Rekolekcje pozwoliły nam zrozumieć istotę posługi pary animatorskiej. Poznaliśmy różnorodne doświadczenia z innych kręgów. Dzięki temu podejmiemy się tej służby z odpowiedzialnością i spokojem.
Jesteśmy wdzięczni Bogu za wszystkie spotkane osoby oraz za dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie.
Chwała Panu.
Ola i Krzysiek
archidiecezja warszawska