Chcemy służyć i my …

Telefon z zaproszeniem na Kongregację Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie był dla nas wielką niespodzianką. Od dłuższego czasu pragnęliśmy odwiedzić Jasną Górę, ale jakoś ciągle było nie po drodze, a tu nagle sama Matka Boża przez naszą parę diecezjalną zaprasza nas do siebie. Nie można odmówić, trzeba jechać, Pani Jasnogórska i Wspólnota wzywa. W drogę do Częstochowy udaliśmy się w cudownym towarzystwie małżeństwa z DK. I już w tym momencie ponownie zrozumieliśmy, że wspólnota Domowego Kościoła to nasze miejsce na ziemi. To była piękna podróż, podczas której usłyszeliśmy świadectwo wytrwałości, odwagi i zaangażowania zarówno w realizacji zobowiązań, jak i w codziennej drodze życiowej Danusi i Sylwka. Usłyszeliśmy wiele pięknych słów, które stały się dla nas inspiracją i zachętą.

Częstochowa przywitała nas mroźną pogodą i gorącą atmosferą. Z radością w sercu pobiegliśmy pokłonić się Pani Jasnogórskiej, powierzyliśmy jej nasze osobiste sprawy jak i te, które powierzyli nam do przekazania inni. Szczególnie zawierzyliśmy rodziny naszego kręgu i rejonu, a Matka cierpliwie słuchała…

Czas kongregacji to czas naszego zapatrzenia w Ruch, w jego plany, rozwój, w ludzi którzy w nim służą. Musimy być odpowiedzialni, musimy być wolni, kto jak nie my. Jakie to piękne, jak ludzie bezinteresownie poświęcają czas bliźniemu, nic w zamian nie oczekując.

Panie Boże, dziękujemy Ci za Twojego sługę ks. Franciszka Blachnickiego, dziękujemy za ludzi, dzięki którym na nowo odkrywamy Ruch Światło-Życie, dziękujemy za wszystkie siostry i wszystkich braci, którzy swoim świadectwem sprawiają, że jeszcze bardziej jesteśmy głodni wgłębiania się w jego charyzmat.

Panie Boże wierzymy, że to Ty wybrałeś dla nas to miejsce. Chcemy być narzędziami w Twoich rękach dla dobra małżeństw Domowego Kościoła. Panie pokazuj cele, pomóż pokonywać przeszkody.
Zapatrzeni w Ciebie i Twoją Matkę chcemy służyć innym.

Agnieszka i Krzysztof