Odszedł do Pana Bogusław Borowski

Z wielkim bólem, ale i ogromną nadzieją głęboko zanurzoną w śmierci i tajemnicy zmartwychwstania Jezusa Chrystusa zawiadamiamy, iż 19 października 2023 r. w godzinach rannych odszedł do Pana Bogusław Borowski.

Śp. Bogusław od wielu lat zaangażowany był w życie wspólnoty Domowego Kościoła, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie rejonu Słoneczne w Szczecinie. Umiłowanie liturgii, dodatkowo kształtujące religijną wrażliwość Bogusława, pozwalało Mu jeszcze żarliwiej oddawać cześć Panu Bogu w ramach posługi przy ołtarzu – zaangażowany był bowiem w specjalistyczną formację w ramach diecezjalnej diakonii liturgicznej RŚ-Ż, a także w ramach posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii świętej, którą aktywnie pełnił przez lata, niosąc Pana Jezusa chorym i potrzebującym w swojej parafii.

Ufamy, że Pan spokojnie przeprowadził Bogusława do siebie i pocieszy pogrążoną w smutku żonę Dorotę oraz całą Rodzinę.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 24.10.2023 r. (wtorek) w kościele Przemienienia Pańskiego w Załomiu. Rozpocznie się wystawieniem ciała śp. Bogusława o godz. 10.00. Następnie odprawiona zostanie Msza św. którą sprawować będzie proboszcz parafii ks. Dariusz Kiljan, po której nastąpi złożenie do grobu na Cmentarzu Centralnym.

Tekst i zdjęcie Adam Szewczyk