DWDD 15-16.03 Luboń

Zdjęcia dzięki uprzejmości Krystyny Zawal i Huberta Kowalewskiego.

Fotorelacja.

W dniu 16 marca 2024 roku uczestniczyliśmy w Luboniu pod Poznaniem w DWDD (Dzień Wspólnot Diakonii Diecezjalnych) filii poznańskiej.

Zawiązanie wspólnoty, konferencja jak i spotkania w grupach odbyły się w szkole podstawowej im. Księdza Franciszka Blachnickiego.

Na początku każda Diecezja zaprezentowała się. Z naszej Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej przyjechało 27 osób. Byli przedstawiciele z Diakonii: Wyzwolenia, Liturgicznej, Muzycznej, Formacji Diakonii, Oaz Rekolekcyjnych, a także para diecezjalna, pary rejonowe oraz będący w naszej diecezji ks. Moderator filialny Piotr Listwoń.

Podczas konferencji ks. Piotr przypomniał pokrótce konferencje wygłoszoną przez księdza Marka Sędka podczas 49 Kongregacji Odpowiedzialnych, która odbyła się w Częstochowie.

Konferencja nawiązywała do tematu roku „Misja w Kościele”. Najważniejsze były pytania które były skierowane do każdego uczestnika: czy odkryłem już swoją misję, którą przygotował dla mnie Jezus Chrystus, czy jestem otwarty na nią czy „nadal siedzę na kanapie” i czekam by ktoś inny zrobił coś za mnie, co mogę zrobić by ta misja urzeczywistniała się w moim życiu osobistym, rodzinnym a przede wszystkim wspólnotowym. Kontynuacja nastąpiła podczas spotkania w grupach jak i konkretnych diakoniach. Wszystko musi dążyć do budowania wspólnoty nie tylko w ramach jednej diakonii ale także nasze otwarcie na współpracę w innych diakoniach. Trzeba działać wspólnie a nie liczyć na odpowiedzialnych za diakonie.

Podczas DWDD był czas na spotkanie z Chrystusem podczas namiotu spotkania, eucharystii a także podczas rozmów z osobami z innych diecezji. Był to dobry czas.

Karolina i Hubert Kaczmarek z „wojownikiem” Adasiem