Modlitwa na cmentarzu Szczecin Dąbie – 07.11.2021

Tradycją kręgów DK jest uczestnictwo w modlitwie za wszystkich zmarłych wraz ze wspólnotą wiernych z naszych parafii na prawobrzeżu Szczecina. Jak co roku spotkaliśmy się w pierwszą niedzielę po Wszystkich Świętych na cmentarzu w Dąbiu, by modlić się za dusze wszystkich zmarłych. Spotkaliśmy się o godz. 15.00 by rozpocząć procesję modlitewną i z refleksją oddać Panu tych co odeszli. Modląc się za zmarłych upraszaliśmy też potrzebne łaski dla siebie.

Podczas pierwszej stacji wspominaliśmy zmarłych kapłanów i braci. Niedawno do Pana odeszli m.in. ś.p ks. Marek Piotrowski, ś.p ks Piotr Leśniak którzy byli opiekunami kręgów DK w rejonie Majowe-Załom. Kolejne stacje to modlitwy za zmarlych rodziców i przodków, za zmarłych krewnych i dobrodziejów, za poległych i ofiary wojny i za wszystkich dalszych zmarłych.

Szliśmy w zadumie rozważając tajemnice różańca świętego. Z nostalgią wspominaliśmy tych, którzy jeszcze tak niedawno byli z nami, a wiarę których znał tylko Bóg.

Mogliśmy z całą wspólnotą przeżyć piękny czas, modlitwę, wspólny śpiew, w towarzystwie kapłanów z naszego rejonu – ks. Dariusz Kilian, Ksiądz Tadeusz Szponar, ks. Daniel Socik.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie…

Kilka zdjęć z cmentarza

Kasia i Arek Bieleninik rejon Majowe-Załom-Wielgowo.