Msza św. rejonu Śródmieście – 20.02.2022

„Ubi caritas et amor. Ubi caritas Deus ibi est”

W niedzielę 20.stycznia 2022 roku o 12:30 w parafii św. Dominika w Szczecinie odbyła się Msza św. w intencji małżeństw należących do Domowego Kościoła z rejonu Szczecin- Śródmieście. Przy ołtarzu o. Markowi Urbanowskiemu OP, towarzyszył o. Florian Szczygieł OP.
Słowo Boże dane tego dnia ( Łk 6, 27-38) zainspirowało o. Marka, sprawującego Eucharystię, do modlitwy – w imieniu zebranych wiernych- za tych wszystkich, których św. Łukasz w Ewangelii wymienia: za tych, którzy nas nienawidzą, przeklinają i oczerniają – za nieprzyjaciół. Taka intencja – wypowiedziana na początku Mszy św. – ukierunkowała serca i wprowadziła do usłyszenia i zrozumienia słów dzisiejszej Dobrej Nowiny. Tradycyjnie otoczyliśmy modlitwą małżeństwa ze wspólnoty Domowego Kościoła.

Głosząc kazanie – obrazowane poprzez rekwizyty : czerstwe bułki zestawione ze świeżym pieczywem, powoli spadające krople oraz delikatny, idealnie gładki kamień wyrzucony przez Morze – o.Marek unaocznił świeżość i nieprzemijalną aktualność Dobrej Nowiny oraz rolę ludzi wierzących w Boga i dane nam od Stwórcy do wypełniania tej roli możliwości – każdy z nas może być kroplą powoli i spokojnie spadającą na twardy i ostry kamień – szlifując go, aż stanie się gładki, przyjemny i bezpieczny. I każdy z nas prawdopodobnie taki kamień ma – być może w swoim najbliższym otoczeniu.

„Ubi caritas et amor. Ubi caritas Deus ibi est” – słowa tej pieśni z Taize pięknie wybrzmiały podczas Eucharystii – „Gdzie miłość i dobro, tam mieszka Bóg”. Pokrzepieni Słowem Bożym, pięknem i siłą modlitwy we Wspólnocie, oczekujemy nadchodzącego szczególnego wydarzenia – Wielkopostnego Dnia Wspólnoty. Do zobaczenia 12.marca!

Galeria zdjęć