Nie wyście Mnie wybrali, ale ja Was wybrałem

„Nie wyście Mnie wybrali, ale ja Was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał…”(J 15,16)

Dni Skupienia kręgu diecezjalnego odbyły się w Obrze. Gościliśmy u Ojców Oblatów. Spotkania we wspólnocie dały nam inne spojrzenie na dzieło sługi Bożego Franciszka Blachnickiego tj. na Ruch Światło Życie. Słowo Boże, które towarzyszyło nam od rana, czyli od Jutrzni zaczynając, przemieniało nasze serca i nasze myśli, bo „ Kto trwa we Mnie, a Ja w nim ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić”(J 15, 5). Ksiądz Piotr w swoich wypowiedziach wskazywał na jedność z Chrystusem oraz mówił o tym jak ważna jest jedność we wspólnocie. Wybraliśmy Domowy Kościół, a Jezus stał się naszym Panem i Zbawicielem. Czy tak jest nadal?
Jeśli czujemy się wolni, to nie mamy problemu z dawaniem świadectwa o Bogu wobec siebie, wobec współmałżonka, czy wobec postawionego nam na drodze naszego życia człowieka. To NIE MY wybraliśmy JEZUSA, to ON nas wybrał abyśmy umieli służyć, dzielić się miłością i owoc przynosili.
Beata i Jurek