Niedziela świadectw Śródmieście

Fotorelacja

W dniu 5 listopada 2023 r. w Bazylice Archikatedralnej pw. Świętego Jakuba Apostoła w Szczecinie miała miejsce Niedziela Świadectw. Na każdej mszy świętej małżeństwo głosiło świadectwo życia i przynależności do Domowego Kościoła. O 7:30 – Ania z Maćkiem, o 9:00 – Wiola z Adamem, o 10:30 – Karolina z Hubertem, o 12:00 – Ania z Darkiem, o 18:00 – Magdalena i Kornel i o 21:00 – Marta z Mateuszem. Jest to wyraz odwagi i zaufania Jezusowi oraz otwartości na służbę dla drugiego człowieka. Pomagali im w rozprowadzaniu ulotek: Irenka i Krzysztof, Basia i Piotr, Ania i Piotr, Madzia i Jacek oraz Gabrysia i Paweł. Jesteśmy wdzięczni za każdą posługę i za kazania, które na każdej mszy świętej głosił ksiądz Maciej Wagner – inicjator utworzenia kręgu Domowego Kościoła w parafii archikatedralnej.

Tego dnia zwłaszcza drugie czytanie odzwierciedlało usposobienie głoszących: „Stanęliśmy pośród was pełni skromności, jak matka troskliwie opiekująca się swoimi dziećmi. Będąc tak pełni życzliwości dla was, chcieliśmy wam dać nie tylko Bożą Ewangelię, lecz nadto dusze nasze, tak bowiem staliście się nam drodzy (…)”, 1 Tes (2, 7b-8).

Owocem niedzieli świadectw oraz wcześniejszych rozmów i zaproszeń było spotkanie informacyjno-organizacyjne w dniu 6 listopada 2023 r. na Starej Kanonii, czyli na plebanii, na które przyszły małżeństwa zainteresowane Domowym Kościołem. Widzimy zalążek nowego kręgu, do którego nadal mogą się zgłaszać kolejne małżeństwa sakramentalne. Pierwsze spotkanie kręgu pilotowanego przez Anię i Darka będzie 20 listopada 2023 r. o godzinie 17:30 na Starej Kanonii. Opieki duchowej jako moderator kręgu podjął się ksiądz Maciej Wagner.

Anna i Maciej Poliwoda