Owocny czas

Nazywamy się Michalina i Michał Jastrzębscy. Jesteśmy małżeństwem od czterech lat. Mamy trzyletnią córkę oraz spodziewamy się kolejnego dziecka. Do Kościoła Domowego dołączyliśmy rok temu po przeprowadzce do Szczecina, jest to nasza druga wspólnota. Wcześniej należeliśmy do innej wspólnoty, która bazowała na Kościele Domowym.
W te wakacje postanowiliśmy pojechać na I stopień rekolekcji Oazy Rodzin do Murzasichle koło Zakopanego. Był to niezwykle intensywny czas, ponieważ codzienny plan był dość napięty, ale było również wystarczająco dużo czasu tylko dla rodziny. Przygotowane konferencje oraz wspólne dzielenie się Słowem Bożym pozwoliły wzmocnić siły duchowe oraz odciąć się od codziennego życia, by w spokoju przeżyć ten owocny dla nas czas. Warunki w ośrodku były naprawdę dobre, a opieka dla dzieci była bardzo dobrze zorganizowana.
Podczas rekolekcji postanowiliśmy na okres jednego roku przystąpić do Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, chociaż spożywamy alkohol tylko okazjonalnie i w niewielkiej ilości. Po wysłuchaniu konferencji na temat Krucjaty i problemu uzależnień w dzisiejszym świecie zdaliśmy sobie sprawę, jak ważne jest dawanie świadectwa, że alkohol nie jest niezbędny do tego, aby się dobrze bawić lub rozluźnić po pracy. Wcześniej nie zdawaliśmy sobie sprawy jak bardzo powszechny jest to problem. Ważne dla nas jest to, aby uchronić nasze dzieci przed problemem uzależnień, nie tylko od alkoholu, ale także m.in. od internetu czy narkotyków. Mamy nadzieję, że za naszym przykładem uda nam się komuś pomóc oraz dodać sił w walce z alkoholem.

Chwała Panu!