Rajd rowerowy w Rejonie Niebuszewo – 03.06.2023 – relacja

Fotorelacja

W Rejonie Niebuszewo 50 lecie Domowego Kościoła postanowiliśmy uczcić zorganizowanym 3.06.2023 r. Rajdem Rowerowym. Rozpoczęliśmy go Mszą Św. na której oprócz uczestników rajdu obecny był krąg rejonowy. Nasze wielbienie Boga podczas Przenajświętszej Ofiary nie tylko rozpoczynało Rajd, ale również było dziękczynieniem za dokonany wybór nowej pary rejonowej Katarzyny i Macieja NEJMANÓW.
Po zakończonej Eucharystii podzieliliśmy się na dwie grupy: pierwsza – cykliści, a druga – osoby nie mogące jechać na rowerach, ale pragnące uczestniczyć we wspólnym świętowaniu. Te osoby udały się na miejsce mety Rajdu: na Polanę Harcerską w Lesie Arkońskim. Tam przygotowały piknik na powitanie rowerzystów.

Grupa rowerzystów wyruszyła ścieżkami rowerowymi spod Kościoła pw. Św. Kazimierza w Szczecinie ulicami: Broniewskiego, Chopina, Wszystkich Świętych, Św. Papieża Pawła VI (obok Arcybiskupiego Seminarium Duchownego). Na wysokości Różanki wjechaliśmy do Parku Kasprowicza i alejkami parkowymi przez Syrenie Stawy (przepięknie zielone o tej porze roku), obok Arkonki dojechaliśmy do jeziora Głębokiego. Stąd czekał nas już tylko ostry podjazd zakończony premią górską I kategorii na Polanie Harcerskiej. Może z tym ostrym podjazdem to lekka przesada, ale dla osób, które usiadły na rower pierwszy raz w tym roku (patrz: autor tekstu) to tak właśnie wyglądało.

Na Polanie Harcerskiej zastaliśmy wszystko gotowe do świętowania włącznie z palącym się ogniskiem. Ochoczo przystąpiliśmy do pieczenia kiełbasek oraz degustacji przygotowanych sałatek i słodkości, a nade wszystko do dzielenia się radością ze wspólnego świętowania.

W tym miejscu należy podziękować wszystkim tym, którzy aktywnie przyczynili się do organizacji rajdu:

Agnieszce i Piotrowi za pomysł, inicjatywę i wykonanie, w tym za zaprojektowanie i przygotowanie okolicznościowych koszulek z logo Domowego Kościoła, które możemy wykorzystać do innych uroczystości organizowanych przez nasz Ruch,

lwirze i Maciejowi za obsługę techniczną i logistyczną na mecie Rajdu na Polanie Harcerskiej, rozstawienie stołów i rozpalenie ogniska,

Joli i Mirkowi za aktywne uczestnictwo w organizacji naszego świętowania, a zwłaszcza Joli za przybliżenie uczestnikom rajdu historii DK naszej diecezji.

Razem z nami w rajdzie brał udział nasz ksiądz moderator Daniel, który zaprosił grupę ministrantów.

Kulminacyjnym punktem Rajdu i Świętowania była degustacja tortu z ustawionymi świeczkami do zdmuchnięcia. Cudowna pogoda, przepiękna sceneria a nade wszystko stworzona wspólnota zachęcają do powtórzenia takich imprez ku chwale Boga i radości uczestników.

Jola i Andrzej