Randka małżeńska

Po dłuższym czasie powraca przygotowany przez Domowy Kościół program „Randka Małżeńska”. Poprzednie „Randki” to były randki samochodowe, warsztaty małżeńskie. Uczestniczyły w nich setki małżeństw w wielu miejscach (w Szczecinie w kinie Pionier, w auli Seminarium, w sali Opus Dei…).

Tym razem to forma dostosowana do najnowszych technologii i czasu epidemii – aplikacja na smartfony. Dla małżonków i dla narzeczonych.

Można ją pobrać ze Sklepu Google (system Android) lub Appstore (iOS). W wyszukiwarce wpisujemy: „randka małżeńska” i wybieramy aplikację autorstwa Michała Zboina. 

Po zainstalowaniu należy się zalogować – aplikacja ma kilka odmian – dla małżonków, dla narzeczonych, jest nieco inna dla kobiet i dla mężczyzn.

Najpierw warto obejrzeć wspólnie 50 minutowy warsztat z kilkoma ciekawymi prezentacjami – w aplikacji lub na youtube: https://youtu.be/dnjGrbtWFNY

Następnie należy uruchomić osobno na telefonie żony i telefonie męża aplikację – dzień pierwszy i wykonać wspólnie pierwsze zaproponowane działania.

Aplikacja daje szansę na pracę nad swoim małżeństwem przez cztery tygodnie. Co tydzień przewidziana jest randka.

Uwaga! Do kolejnego dnia można przejść dopiero po 24 godzinach, aplikacja nie pozwala „przyspieszać” (ale można się cofać).

Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Może najlepszym postanowieniem będzie poświęcenie kilkunastu minut dziennie swojemu małżeństwu? A także proponowanie skorzystania z aplikacji przyjaciołom, znajomym, współpracownikom

Jesteśmy przekonani, że czas poświęcony małżeństwu wspomagany aplikacją będzie dla każdego związku chwilą pomagającą nieco zwolnić, przyjrzeć się małżeństwu, lepiej zrozumieć, dostrzec jego wartość, a dla niektórych przejść na inny etap rozwoju małżeństwa.

Inne możliwości, jakie się nasuwają:

– Można wykorzystać zaprzyjaźnionych księży do proponowania ściągnięcia aplikacji różnym osobom.

– Możemy też wydrukować plakaty i ulotki promujące projekt do powieszenia w gablotkach parafialnych – aplikacja jest nie tylko dla małżeństw z Domowego Kościoła. Być może szybciej uda się dotrzeć do niektórych parafii rozsyłając plakat do wydrukowania na drukarce.

Plakaty i ulotki do pobrania na dole poniższej strony:

DLA KOORDYNATORÓW – Randka Małżeńska (randkamalzenska.pl)

– Można proponować aplikację rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej propozycji!