Rekolekcje dla par rejonowych Koszalin 2023

Podsumowanie rekolekcji

„Nie wyście mnie wybrali, ale Ja was wybrałem abyście szli i owoc przynosili” (J15,16)

Fotorelcja

W dniach 29.09-1.10 w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbyły się rekolekcje dla par rejonowych Domowego Kościoła, prowadzone przez poznańską parę filialną Piotra i Jolę Soroków, parę diecezjalną archidiecezji szczecińsko – kamieńskiej Agnieszkę i Przemka Gazińskich oraz ks. Tomasza Tomaszewskiego.

Uczestniczyło w nich 16 małżeństw, które przyjechały umocnić się duchowo oraz dowiedzieć się więcej o pełnieniu swojej posługi. W ciągu dwóch dni intensywnych spotkań, konferencji, Eucharystii i spotkań ze Słowem Bożym uczestnicy formowali się duchowo i zapoznawali się z zadaniami, które zostały im powierzone.

Agnieszka i Przemek Gazińscy przypomnieli, na czym polegają kolejne etapy formacji w Domowym Kościele, kolejne konferencje poprowadzone przez Jolę i Piotra Soroków oraz ks. Tomasza przybliżyły zgromadzonym m. in. jakie zadania stoją przed parami rejonowymi, jaka jest rola kapłana w Domowym Kościele i jakie cechy powinny rozwijać posługujące małżeństwa. Szczególnie mocno wybrzmiało to, że na parach posługujących spoczywa odpowiedzialność za formację kręgów w rejonach.

Na kończącej rekolekcje godzinie świadectw uczestnicy podkreślali rolę ogromną wspólnoty w formacji duchowej małżeństw Domowego Kościoła.

Był to piękny i owocny czas spotkania z Panem Bogiem i drugim człowiekiem.