Słowo Moderatora do Ruchu Światło-Życie na rok jubileuszowy

Drogi Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej!

W związku z przeżywanym Jubileuszem Ottonowym – wierząc, że mamy być prawdziwie Kościołem Żywym – zachęcamy w najbliższych miesiącach do wejścia w program duchowej odnowy, oparty na czterech filarach:

  1. Odnowa Namiotu Spotkania – głęboko wierzymy, że to podstawa każdej drogi, sprawy, działania. Zachęcamy do tego, by dla Namiotu zadbać o szczególne miejsce, wpisać go na nowo w rytm dnia, tygodnia. Jedocześnie zachęcamy każdego członka Ruchu w naszej archidiecezji do przeżycia w dowolnym momencie Namiotu Spotkania z tekstem Dn 3,25-45.
  2. Dni Skupienia – zapraszamy do przeżycia Wspólnotowych, Kręgowych (Międzykręgowych) i Diakonijnych Dni Skupienia, w dowolnym czasie, najlepiej wyjazdowych, np. w wymiarze piątek wieczór – niedziela poranek. Organizujemy je z kapłanem odpowiedzialnym za Krąg/Wspólnotę/Diakonię na wybrany temat (może być temat roku) z czasem na modlitwę, dzielenie Ewangelią, ale też na proste bycie razem. Można ruszyć do Krajnika, są także ośrodki, które odwiedzamy w ciągu roku: Myślibórz czy Mrzeżyno, także Swobnica. Rozważcie możliwości, umawiajcie się i działajcie!
  3. Świadectwo w parafii!
  4. a. Marzy się nam, by w każdej parafii, przy której są nasze wspólnoty i kręgi, była niedziela świadectw. Dajmy znać, że jesteśmy !

    b. Przyjrzyjcie się, czy w parafii są dzieła miłosierdzia, w które się możecie włączyć – a może jest szansa, by jakieś zainicjować?

    c. Nie tylko my jesteśmy Kościołem – niech ten Rok Jubileuszowy będzie okazją, by się poznać, razem modlić, razem pobyć. Bardzo prosimy, byście spróbowali zorganizować spotkanie z pozostałymi wspólnotami, które działają przy parafii (lub przynajmniej ich przedstawicielami) – najlepiej pewnie na plebanii, przy współudziale księdza proboszcza. Niech to spotkanie będzie czasem wspólnej modlitwy, ale też rozmowy, poznania wzajem charyzmatów, zacieśnienia więzi. Bądźmy prawdziwie Kościołem Żywym!

  5. Miejsce w Kościele, czyli diakonie. Zapraszamy do odnalezienia swojego miejsca w jednej z licznych diakonii w naszym Ruchu! Spotkania odbywają się regularnie, na naszej stronie można znaleźć wszystkie informacje. Gorąco do tego zachęcamy, wszak diakonia to nie tylko miejsce formacji, ale też przecież służba to naturalny owoc dobrze przeżywanej formacji oazowej.

Działajcie, dawajcie znać, dzielcie się świadectwem. Gdy uda się Wam coś zrealizować z punktów 2 i 3, to podeślijcie informacje, by można było je umieścić na stronie i facebooku.

Odwagi! Pamiętajmy o sobie w modlitwie!

ks. Wojciech Koladyński
moderator diecezjalny
z Diecezjalną Diakonią Jedności