Spotkanie opłatkowe – 08.01.2023

Spotkanie opłatkowe Ruchu Światło-Życie naszej archidiecezji przypadło w tym roku na niedzielę Chrztu Pańskiego.

To także święto patronalne moderatorów Ruchu.

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się Eucharystią sprawowaną przez ks. Tomasza moderatora diecezjalnego Domowego Kościoła a także Ks. Wojciecha moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie i Ks. Piotra Listwonia moderatora filialnego Ruchu Światło-Życie filii poznańskiej, podczas której nasze serca skierowane były na Chrystusa Sługę.

W kazaniu ks. Wojciecha mogliśmy usłyszeć o tym jak ważny jest Namiot Spotkania w naszej formacji, jak moja relacja z Jezusem wpływa na moją otwartość na służbę w Ruchu, tak naprawdę można to odnieść do posługi pary animatorskiej, która często już jest trudnością, idąc dalej posługi w parafii, rejonie, na rekolekcjach…

Eucharystia to także moment kiedy myślą, modlitwą i sercem byliśmy przy naszych moderatorach którzy posługują w Ruchu w różnych wymiarach, będąc wdzięcznymi za ten dar.

Kolejnym momentem gdzie mogliśmy poczuć wspólnotę był czas dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń w ten ostatni już dzień okresu Bożego Narodzenia.

Płynnie przeszliśmy do Agapy, która została przygotowana przez wyznaczone rejony, dziękujemy tym, którzy na tę posługę również odpowiedzieli.

Czas świętowania, bycia razem, poznawania się to ważny czas w naszej formacji.

Fotorelacja – fot. Adam Szewczyk
Fotorelacja – fot. Wiesław Podgórski

Agnieszka i Przemek Gazińscy