Świadectwo Doroty i Jacka

Adwentowy Dzień Wspólnoty rejonu Stargard przeżywaliśmy w tym roku w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Stargardzie. W tym dniu znowu mieliśmy okazję spotkać się z naszymi braćmi i siostrami z całego rozległego rejonu: Gryfic, Goleniowa, Pyrzyc i Stargardu.

Rozpoczęliśmy od zawiązania wspólnoty, do której wprowadził nas proboszcz miejsca (od wielu lat związany naszym Ruchem) ks. kan. Janusz Szczepaniak, który zachęcił nas do naładowania się radością tego spotkania i przeniesienia tej radości na następny dzień tj. szczególną trzecią niedzielą Adwentu, niedzielą radości, Gaudete.

Po zawiązaniu wspólnoty wysłuchaliśmy konferencji ks. Adama Biliźniuka naszego moderatora rejonowego, który przedstawił nam znaczenie postaw i znaków w liturgii. Mnie szczególnie uderzyło przypomnienie znaczenia ciszy w liturgii, ciszy, której niestety tak często brakuje.

Z konferencji rozeszliśmy się na spotkania w grupach, gdzie szczegółowo omawialiśmy znaczenie i rodzaje świec używanych w liturgii, w kontekście tematu roku: „Żyć w świetle”.

Następnie udaliśmy się do Kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z Namiotem Spotkania, w czasie którego można było skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

Bezpośrednio po Namiocie spotkania rozpoczęliśmy kulminacyjny punkt dnia czyli Eucharystię, w której dziękowaliśmy Bogu za dar spotkania z Nim i innymi ludźmi.

Spotkanie zakończyliśmy wspólną Agapą, podczas której radowaliśmy się ze wspólnego spotkania i możliwości porozmawiania z innym, czego w ostatnich czasach często brakuje.

Dorota i Jacek