Świadectwo joanny

Wielkopostny Rejonowy Dzień Wspólnoty odbył się w naszej parafii Św. Bonifacego w Barlinku. To, że gościliśmy nasz rejon właśnie u nas przyjęłam jako przyjęcie samego Chrystusa. Może to wiąże się czasem z trudnościami organizacyjnymi, znalezieniem chwili na to spotkanie, ale to pokazuje, na ile jestem zdolna służyć samemu Chrystusowi. Czy potrafię zostawić wszystkie moje zmartwienia, obowiązki i przyjść, żeby się z Nim zobaczyć przed Najświętszym Sakramentem i zostawić tam swoje troski. Przecież On wiele więcej dla mnie wycierpiał zanim pojawiłam się na tym świecie i do końca świata będzie to czynił.

Wstępując do wspólnoty Kościoła Domowego przyjęłam to wszystko, co wymaga ode mnie wspólnota. Zgodziłam się na to i chcę to czynić, bez przymusu, z wolnej woli.

Mimo wielu upadków, nie wypełnianiu zobowiązań małżeńskich regularnie, braku cierpliwości i braku ufności chcę Panie z Tobą kroczyć, służyć Tobie, wprowadzać Twoje słowo w czyn. Ty obiecujesz mi, że wypełniając je otrzymam błogosławieństwo (Jk 1,25). Św. Jan Paweł II mówił:”Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.”

JEZU UFAM TOBIE

Joanna