Świadectwo Wiesi i Tomka

W dniu 10.12.2022r. wspólnota Domowego Kościoła w rejonie Świnoujście przeżywała Adwentowy Dzień Wspólnoty pod hasłem Życie w świetle- Liturgia.

O godz. 10:00 zgromadziliśmy się w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej w parafii Bł. Biskupa Michała Kozala. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy czuwaniem przed Najświętszym Sakramentem i Namiotem Spotkania. Już w Namiocie Spotkania wybrzmiały słowa „..światło na oświecenie pogan i chwała ludu Twego, Izraela”.

Na spotkaniu w grupie dawaliśmy świadectwo jak przeżywamy czas adwentu w naszej rodzinie, jakie symbole z uwzględnieniem znaku światła pojawiają się w trakcie roku liturgicznego w naszych domach. Dzieliliśmy się czym dla nas jest znak światła, z czym nam się kojarzy. Pochyliliśmy się we wspólnocie nad hasłem „Życie w świetle”. Odpowiadaliśmy na pytanie kto wniósł w nasze życie to największe światło -Jezusa Chrystusa , kto przekazał nam wiarę.

Na konferencji podczas Eucharystii ks. Adrian pięknie ukazał nam liturgię jako szczególne źródło światła w naszym życiu. Że to ono kształtuje nasze życie, że „życie w świetle” związane jest nierozłącznie z Eucharystią.

Adwentowy Dzień Wspólnoty zakończyliśmy spotkaniem przy stole. Pomimo że było zimno i wiele osób było chorych udało się nam radośnie przeżyć ten dzień. Nieobecni z powodu choroby duchowo łączyli się z nami na modlitwie.

Wiesia i Tomek Matczakowie