Świadectwo

W dniu 10 grudnia 2022 roku w parafii pw. Św. Kazimierza w Szczecinie o godzinie15.30 odbył się Adwentowy Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła rejonu Niebuszewo. Tematem naszego tegorocznego spotkania było „Życie w Świetle”.

Spotkaliśmy się w salce domu parafialnego, było nas może nie wiele osób, ale odczuwało się radość spotkania we wspólnocie. Zaczęliśmy modlitwą, a po niej wysłuchaliśmy konferencji ks.Daniela.

W dalszej części spotkania zostaliśmy podzieleni, przez parę rejonową Jolę i Andrzeja, na dwie grupy, by w nich po zapoznaniu się z materiałami podzielić się swoimi przemyśleniami.

Rozmawialiśmy o tym jakim symbolem jest znak światła w liturgii, z czym kojarzy nam się światło i co czujemy wpatrując się w płomień świecy. Poznaliśmy różne rodzaje świec i ich symbolikę. Okazało się, że u każdego z nas światło świecy, może wzbudzić różne skojarzenia i odczucia: jasność, ciepło, wskazać drogę, dać poczucie bezpieczeństwa, uspokoić, dać pewną intymność, rozjaśnić ciemność, ale mimo różnych skojarzeń dla nas wszystkich jest symbolem Bożej Światłości.

Po wspólnym podsumowaniu naszych przemyśleń w grupach, przeszliśmy do Kościoła, aby przeżyć Namiot Spotkania przed Najświętszym Sakramentem.

O godzinie 18.00 odbyła się uroczysta Eucharystia, po której udaliśmy się z radością na agappę, aby jeszcze przez chwilę pobyć ze sobą i posilić się pysznościami przygotowanymi przez członów naszej wspólnoty.