WDW 2022 – świadectwo Basi i Tomka

12 marca mieliśmy możliwość uczestniczyć w wielkopostnym dniu wspólnoty, rejonu Stargard.

Dla naszego małżeństwa był to pierwszy dzień wspólnoty.  Mimo, że już ponad 2 lata temu nasz krąg skończył czas pilotażu to okres pandemii uniemożliwił „pełnowymiarowe ” dni wspólnoty. A na adwentowym dniu skupienia być nie mogliśmy.

Tematem przewodnim był KRZYŻ.

Spotkanie rozpoczęliśmy drogą krzyżową z  rozważaniami według sługi bożego księdza Franciszka Blachnickiego i błogosławionego Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Po niej nastąpiło gładkie przejście do spotkania w grupach, na którym zastanawialiśmy się nad symbolem krzyża i jego znaczeniem w naszym życiu.

Namiot Spotkania z rozważaniem na temat Krzyża Jezusa i przez jego pryzmat patrzenie na swoje krzyże.

Całość pięknie podsumował ks. Piotr Kurzaj w czasie kazania. Każdy  z nas dostaje krzyż dostosowany do swoich możliwości, który ma też pomoc nam przejść przez różne trudności.

Minione dwa lata pandemii, i obecna wojna na Ukrainie, to bardzo trudny czas dla wszystkich.

Mamy wrażenie, że to są krzyże naszych czasów….jak my je podejmujemy, jak kroczymy z nimi przez życie? Czego one nas uczą? Czy umiemy przekuć je w miłość. Tak jak Pan Jezus który podjął Krzyż z miłość do nas….

Czas pandemii i nauki zdalnej był egzaminem dla naszych rodzin, i małych społeczności… Raczej w skali mikro

Obecnie podejmujemy trud pomocy Ukrainie oraz jednoczenie starając się utrzymać pokój na świecie- to jest już (chyba)skala makro.

Myślę że, możemy być dumni z siebie ponieważ patrząc na ten tak niespokojny czas umiemy podjąć krzyż i kroczyć z Nim a nawet staramy się , niczym Szymon Cyrenejczyk , pomagać nieść krzyż bratu, który kroczy obok. Robimy to z miłości do bliźniego.

Wielkopostny dzień wspólnoty był bardzo emocjonujący, pełen wrażeń i tematów do  przemyślenia.

Takie rekolekcje w pigułce. Chwała Panu.

Barbara i Tomasz Glapkowie.