Wielkopostny Dzień Wspólnoty Rejonu Niebuszewo

Wielkopostny Dzień Wspólnoty Rejonu Niebuszewo przeżywaliśmy 13 marca, gościnnie w katedrze, dużej i przestronnej, zapewniającej zastosowanie odpowiedniego dystansu.
O godz. 11.00 nasza para rejonowa Jola i Andrzej Marcyniukowie przywitali nas razem z moderatorem rejonu ks. Adrianem Czarneckim. Rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty a następnie ks. Adrian w krótkiej konferencji wprowadził nas w temat dnia skupienia. Podkreślił m. in. potrzebę miłości jako fundamentu powstawania nowej wspólnoty, zwrócił uwagę na elementy katechumenatu: Słowo Boże, modlitwę, liturgię, przemianę, świadectwo i diakonię oraz możliwość ich rozwijania w rodzinie jako Kościele Domowym.
Następnie podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu mogliśmy w Namiocie Spotkania rozważać słowa z 1 Listu św. Piotra odpowiadając sobie na pytania:
Co dla Ciebie oznacza przynależność do wybranego plemienia, królewskiego kapłaństwa?
Jak wzrastasz, w jaki sposób włączasz się w budowanie Kościoła?
O godz. 12.00 uczestniczyliśmy w Eucharystii koncelebrowanej przez ks. Adriana oraz ks. prałata Jana Kazieczko. Przy licznym zaangażowaniu członków DK w posługę liturgiczną, prowadzenie śpiewu, przygotowanie komentarzy, czytania czy modlitwy powszechnej przeżyliśmy piękną liturgię we wspólnocie rejonowej.
Przy zachowaniu dystansu, z maseczkami na twarzy, spragnieni swojej obecności, byliśmy szczęśliwi i wdzięczni za to spotkanie. Uśmiechaliśmy się do siebie niewidocznie pod maseczkami ale uśmiechy te widzieliśmy w swoich oczach.
Anna Porazik

kilka zdjęć