Żywy Kościół – Sesja o pilotowaniu kręgów Mrzeżyno 2019

Wakacje rozpoczęte…..
W tym roku wakacyjny czas postanowiliśmy rozpocząć rekolekcjami. W dniach 22-27.06.2019 z ogromną radością i poczuciem dobrze wykorzystanego czasu uczestniczyliśmy w Sesji o pilotowaniu kręgów w Mrzeżynie. Rekolekcje prowadziła para filialna Małgorzata i Tomasz Kasprowiczowie wraz z księdzem Wojciechem Koladyńskim – Moderatorem Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.
Jak sama nazwa wskazuje zgłębialiśmy temat ewangelizacji i pilotażu nowych małżeństw. Para prowadząca bardzo umiejętnie przeprowadziła wszystkich uczestników przez kolejne etapy rekolekcji. Podczas prowadzonych spotkań czuliśmy ich otwartość i troskę o każdego z nas. Rekolekcje na nowo, jeszcze głębiej uświadomiły nam, że Jezus nas kocha i oczekuje od nas gotowości – czeka na nasze tak, czeka abyśmy mu bezgranicznie zaufali i głosili Jego Ewangelię. Ewangelizacja musi odbywać się poprzez naszą otwartość na drugiego człowieka, autentyczne świadectwo naszego życia, radość, takt i zrozumienie.
Zachwyciło nas świadectwo życia i wiary kapłana – duża odwaga i chęć do działania, w tak młodym człowieku. Brawo, niech Pan dodaje Ci sił. Doświadczaliśmy jak świadome i charyzmatyczne kapłaństwo jest darem dla wspólnoty.
Szczególnym momentem była dla nas modlitwa małżeńska przed Najświętszym Sakramentem. Tylko My i Chrystus, cisza, skupienie i zawierzenie. Panie oddajemy Ci nas, naszą rodzinę, naszą posługę, prowadź….
Morski klimat, spotkania, rozmowy, kręgi, duża szczerość i otwartość uczestników sprawiły, że odczuwaliśmy we wspólnocie tętno Żywego Kościoła, a Duch Święty przemieniał nasze wnętrza.
Każde rekolekcje to niepowtarzalna okazja dla odnowy naszego ducha. To wpuszczenie w naszą codzienność Bożego Światła i Życia. Zatrzymanie się, przeprowadzenie rewizji tego co było i odwaga do podjęcia na nowo drogi, którą kreśli Pan.
Wracając do domu mamy przeświadczenie, że Domowy Kościół, gałąź rodzinna Ruchu-Światło Życie to kapitalna propozycja dla współczesnych małżeństw sakramentalnych i ich rodzin.
Warto było to przeżyć – z niecierpliwością czekamy na kolejne rekolekcje.
I nie zapominajmy: „ Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” (Ga 5, 1).
Chwała Panu!
Agnieszka i Krzysztof Rostkowscy